Sākums
Drukāt šo lapu
Drukāt visu sadaļu

Gājiena “Ejam kopā, lai dzīvotu”  laikā vēža pacientu ārstēšanai saziedoti vairāk nekā 1200EUR 

Informācija medijiem, pārpublicēts no LETA 

2017.gada 10.jūnijs

Š.g. 3.jūnijā kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” ietvaros tika aizvadīts solidaritātes gājiens vēža pacientu atbalstam “Ejam kopā, lai dzīvotu” un Rozā lentītes basketbola spēle starp Latvijas un Baltkrievijas sieviešu basketbola valstsvienības izlasēm. Pasākuma laikā norisinājās ziedojumu vākšana vēža pacientu atbalstam, kā rezultātā tika saziedoti vairāk nekā 1200EUR, kas sadarbībā tiks novirzīti cilvēkiem, kuri vērsušies pie “Ziedot.lv”, lai saņemtu jaunākās paaudzes medikamentus cīņai pret vēzi, jo citas ārstēšanas iespējas viņiem nav.

Labdarības organizācijas „Ziedot.lv“ vadītāja Rūta Dimanta norāda, ka kampaņas „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu“ ziedojumu Ziedot.lv izlietos medikamentu apmaksai onkoloģiskiem pacientiem. Pašlaik līdzcilvēku palīdzību labdarības organizācijā Ziedot.lv gaida 17 cilvēki, kuriem vēža ārstniecībai nepieciešami dārgi, valsts neapmaksāti medikamenti. Jaunās paaudzes medikamenti ir cerība, lai dzīvotu. Palīdzēt var ziedojot projektam „Palīdzēsim izglābt dzīvības!“ http://www.ziedot.lv/palidzesim-izglabt-dzivibas-2617

Kā liecina krūts vēža pacienšu atbalsta biedrības VITA veiktā aptauja, tad jau šobrīd daļai vēža pacientu iespēja dzīvot tiek dota, tikai pateicoties līdzcilvēku ziedojumiem, jo Latvijā jaunās paaudzes efektīvie medikamenti nav iekļauti kompensējamo zāļu sarakstā, bet atļauties tos nopirkt var tikai retais vēža pacients. Aptaujas laikā arī noskaidrots, ka katrs otrais respondents kādreiz ir ziedojis naudu vēža ārstēšanai, visbiežāk atvēlot naudas summu līdz 50 EUR...

 

3. jūnijā – Solidaritātes gājiens vēža pacientu atbalstam ``Ejam kopā, lai dzīvotu!``  

Informācija medijiem

2017. gada 25. maijs

Š.g. 3. jūnijā, kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ietvaros, norisināsies solidaritātes gājiens vēža pacientu atbalstam “Ejam kopā, lai dzīvotu!”, kuru jau septīto gadu pēc kārtas organizē vēža pacienšu atbalsta biedrība “VITA” un Latvijas Basketbola savienība.  Pulcēšanās gājienam pie Brīvības pieminekļa Rīgā no plkst. 15.30.

Gājienā aicināts piedalīties ikviens, kurš vēlas paust atbalstu vēža pacientiem – tie kuri paši ir saskārušies ar vēžas diagnozi vai pazīst kādu, kuru tā skārusi, mediķi, kuri ikdienā strādā ar vēža pacientiem, uzņēmumi, kuriem rūp savu darbinieku veselība un visi citi, kuri uzskata, ka vēža pacienti Latvijā ir pelnījuši saņemt efektīvu ārstēšanu un lielāku valsts atbalstu. Ikviena cilvēka klātbūtne ir emocionāls atbalsts tiem, kuriem šobrīd dzīvē ir ienācis izaicinājums – vēzis. 

Gājiens “Ejam kopā, lai dzīvotu!” sāksies plkst. 15.50 pie Brīvības pieminekļa. Plānots, ka gājiena maršruts vedīs pa Brīvības ielu līdz Dailes teātrim un tālāk pa Bruņinieku ielu līdz Arēnai Rīga. Lasīt tālāk...


“Zaļais koridors” ir tikai sākums 

Informācija medijiem, pārpublicēts no LETA 

2017.gada 10.maijs

Krūts vēzisir visizplatītākais vēža veids Latvijā, un kā liecina pēdējie statistikas dati, šobrīd uzskaitē ir vairāk nekā 13 000 krūts vēža pacienšu. Neskatoties uz faktu, ka ir ievērojami uzlabojušās diagnostikas iespējas pirmreizējiem vēža pacientiem un vēzis arvien biežāk tiek atklāts 1. stadijā, mirstības rādītāji joprojām ir ļoti augsti - 2016. gadā no krūts vēža mirušas 456 sievietes. Daļa no viņām būtu varējusi turpināt dzīvot, ja vien šīm sievietēm tiktu nodrošināti jaunākās paaudzes vēža medikamenti.

Lai vēzis kļūtu par ārstējamu slimību, krūts vēža pacienšu atbalsta biedrību “VITA” un Latvijas Basketbola savienība sadarbībā ar ārstiem un citām pacientu organizācijām jau septīto gadu rīko kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”. Līdzšinējās kampaņas bija vērstas uz to, lai mudinātu sievietes veikt regulārus krūšu izmeklējumus un pašpārbaudes, tādējādi ļaujot atklāt krūts vēzi agrīnā stadijā. Šī gada kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” mērķis ir pievērst pastiprinātu uzmanību ne tikai diagnostikai, bet arī vēža ārstēšanai. Latvijā ir pozitīva virzība onkoloģijas jomas sakārtošanā  - ir ieviests “zaļais koridors”, kurš dod iespēju pirmreizējiem vēža pacientiem pārbaudes veikt bez rindas, taču ar to nepietiek, jo pēc diagnostikas pacientam ir nepieciešama tūlītēja ārstēšana. Pacients, kuram slimība ir šodien, nevar gaidīt  - lai dzīvotu, labākā ārstēšana nepieciešama pēc iespējas ātrāk.      Lasīt tālāk...

Jau septīto gadu norisināsies kampaņa “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” 

Krūts vēzis joprojām ir biežākā onkoloģiskā saslimšana sievietēm un diemžēl arī biežākais mirstības cēlonis sievietēm reproduktīvā vecumā. Iespējami agrīni atklāta slimība nozīmē arī lielāku iespējamību pilnībā izārstēties, taču veiksmīga iznākuma pamatā ir divi būtiski nosacījumi – regulāru pārbaužu veikšana krūtīm (mamogrāfija, ultrasonogrāfija, kā arī pašpārbaudes) un saslimšanas gadījumā efektīvas, piemērotas terapijas pieejamība. Diemžēl Latvijā jaunās paaudzes efektīvie medikamenti nav iekļauti valsts kompensējamo zāļu sarakstā, bet atļauties nopirkt tās var tikai reta krūts vēža paciente.

Šogad kampaņas ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta ne tikai nepieciešamībai regulāri veikt krūšu pārbaudes, bet arī tam, cik pieejama ir katram pacientam piemērotākā efektīvā ārstēšana.

Arī šogad kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” iecerēts noslēgt ar Krūšu veselības dienu, kas notiks 3.jūnijā, kad ikviens tiek aicināts pulcēties pie Brīvības pieminekļa, lai kopā dotos draudzības gājienā līdz “Arēnai Rīga”, kur visi interesenti varēs vērot rozā lentītes labdarības basketbola spēli starp Latvijas un Baltkrievijas sieviešu izlasēm. Ieeja spēlē, kā ierasts, būs bezmaksas.

Kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” jau septīto gadu organizē Latvijas Basketbola savienība un krūts vēža pacienšu atbalsta biedrība “VITA”. Tradicionāli aprīlī un maijā sievietes tiek mudinātas rūpēties par savu veselību, veicot krūšu pārbaudes.

Seko kampaņas aktivitātēm  www.facebook.com/Laidzivotu

                                                                                          

4. februāris - Pasaules Pretvēža diena

Katru gadu 4. februārī visā pasaulē atzīmē Pasaules Pretvēža dienu, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un zināšanas par onkoloģiskām saslimšanām, onkoloģisko slimību profilaksi, laicīgu to atklāšanu un ārstēšanas uzsākšanu.

Pēc Pasaules Veselības organizācijas aplēsēm vairāk nekā trešdaļu ļaundabīgo audzēju ir iespējams novērst, ievērojot veselīga dzīvesveida principus - lietojot veselīgu uzturu, samazinot alkohola lietošanu un smēķēšanu, un veicot regulāras fiziskās aktivitātes. Būtisku lomu ļaundabīgo audzēju novēršanā un laicīgā atklāšanā ir regulārai profilaktisko apskašu veikšanai un ārsta apmeklēšanai.

Pasaules Pretvēža dienā onko.lv  atgādina Jums  par ļaundabīgo audzēju savlaicīgu diagnostiku un aicina visus Latvijas iedzīvotājus rūpēties par savu veselību, apmeklēt ārstu un veikt valsts apmaksātus izmeklējumus

 

Vēža savlaicīgas atklāšanas programmas

Kopš 2009.gada Latvijā tiek īstenota valsts apmaksāta vēža savlaicīgas atklāšanas programma. Programma ietver

- dzemdes kakla vēža profilaktisko pārbaudi sievietēm no 25-70 gadiem: reizi trijos gados, saņemot uzaicinājuma vēstuli;

krūts vēža profilaktisko pārbaudi sievietēm no 50-69 gadiem: reizi divos gados, saņemot uzaicinājuma vēstuli;

zarnu profilaktisko pārbaudi, sievietēm un vīriešiem vecumā no 50 gadiem: reizi gadā, vēršoties pie sava ģimenes ārsta

Uzaicinājuma vēstules tiek nosūtītas uz personas deklarēto dzīvesvietas adresi aptuveni trīs mēnešu laikā, skaitot no dienas, kad iestājas iepriekš minētais vecums.

Krūts vēzis ir izplatītākā onkoloģiskā saslimšana sievietēm un pērn tas tika konstatēts rekordlielam sieviešu skaitam – aptuveni 1200 pacientēm. Socioloģiskie pētījumi liecina, ka 60% Latvijas sabiedrības ir zema interese vai pat vienaldzīga par krūts vēža saslimšanu un ar to saistītiem riskiem. Vairumā gadījumu slimība tiek ielaista un netiek konstatēta agrīnā stadijā. Tā rezultātā ik gadu vidēji 500 sievietes zaudē vienu vai abas krūtis un diemžēl no šīs slimības mirst vairāk nekā 400 sievietes. Ja slimība tiek konstatēta agrīnā stadijā, tad savlaicīgas un kvalitatīvas ārstēšanas rezultātā ir iespējams izārstēties no krūts vēža. Lai savlaicīgi atklātu saslimšanu ar krūts vēzi, speciālisti iesaka sievietēm regulāri sekot līdzi krūšu veselībai. Sievietēm paaugstināta saslimšanas riska vecumā no 50 līdz 69 gadiem ir ieteicams izmantot valsts dāvāto iespēju piedalīties krūts vēža agrīnas atkalšanas programmā un veikt valsts apmaksātu mamogrāfiju.

Svarīgi!

2017.gadā uzaicinājumu vēstules veikt valsts apmaksātu krūts vēža profilaktisko pārbaudi (skrīningu) ar mamogrāfijas metodi saņems sievietes, kuras ir dzimušas 1949., 1951., 1953., 1955., 1957., 1959., 1961., 1963., 1965., un 1967. gadā.

Uzaicinājuma vēstule netiek nosūtīta sievietei, kurai gada laikā līdz uzaicinājuma vēstules sagatavošanas datumam ir veikts mamogrāfijas izmeklējums.

2016.gadā izsūtītās uzaicinājuma vēstules uz krūts vēža profilaktisko pārbaudi (skrīningu) ar mamogrāfijas metodi ir derīgas līdz pat 2017.gada beigām. 2015.gadā izsūtītās uzaicinājuma vēstules uz krūts vēža profilaktisko pārbaudi (skrīningu) ar mamogrāfijas metodi ir derīgas līdz pat 2017.gada beigām.

 

Gājiens krūts vēža profilaksei 2016

Vairāk nekā 500 cilvēki sestdien, 23.maijā, krūšu veselības dienas ietvaros, devās rozā lentītes gājienā „Ejam kopā, lai dzīvotu!”, izrādot savas rūpes par sievietēm, par viņu veselības stāvokli. Katrs solis, ko gājiena laikā veica dalībnieki, katrs smaids, ko viņi viens otram veltīja, pauda lielu un siltu „paldies” ikvienai sievietei. Paldies par to, ka viņas ir! Ikviena sieviete ir pelnījusi sev blakus cilvēkus, kuri viņu iepriecina, iedrošina un mīl. Par to arī bija šī diena – krūšu veselības diena. 

Pirms došanās rozā lentītes gājienā notika sirsnīgs un pozitīvs pasākums pie Brīvības pieminekļa, kur varēja baudīt ne tikai Latvijā pazīstamu mūziķu sniegumu, bet arī apzināties šīs dienas un tēmas svarīgumu, ieklausoties dažādu speciālistu uzrunās.
 


 

Izdota brošūra "Esi vesels, apsteidz zarnu vēzi! Kas jādara, lai nesaslimtu"

Resnās zarnas vēzis ir otrais biežāk sastopamais vēzis gan vīriešiem, gan sievietēm Latvijā. Slimības risks pieaug pēc 50 gadu vecuma, īpaši, ja zarnās ir bijuši polipi, vai iekaisīgas slimības. Šajā materiālā var iegūt informāciju, kas jādara, lai nesaslimtu. Brošūra izdota sadarbībā ar LU Medicīnas fakultātes pētnieci Dr. D. Šantari un Roche Latvija SIA.

Vairāk informācija šeit 

 

 

 

Izglītojošs video iedzīvotājiem: "Mīti un realitāte par zarnu vēzi"

Turpinot pacientu izglītošanu, ir izveidota videofilma, lai kliedētu biežākos mītus, kas saistīti ar zarnu vēzi un tā skrīningu. Filmā piedalās GASTRO ārsti – gastroenterologs profesors Mārcis Leja un ārsts endoskopists Dans Stirna, pamatojot zarnu vēža skrīnininga nozīmi. 


10. aprīlī atklāta kampaņa ‘’Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu’’ 2015

Lai veicinātu sieviešu informētību par krūts veselības pārbaužu nepieciešamību, jau piekto gadu noris krūts veselības informatīva kampaņa „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”. Kampaņas mērķis - atgšeitādināt sievietēm par regulārām ikmēneša krūts pašpārbaudēm un aicināt sievietes vecumā no 50 – 69 gadiem (riska grupa ar paaugstinātu krūts vēža risku) izmantot valsts sniegto iespēju bez maksas reizi divos gados veikt krūts izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi. Pērn kampaņā tika aizsākta brīvprātīga reģionālo vēstnešu kustība, lai informētu un iedrošinātu Latvijas sievietes regulāri rūpēties par savu krūšu veselību. Šogad vairāk nekā 40 sievietes no dažādiem Latvijas novadiem iesaistījušās kampaņā, lai kopīgiem spēkiem uzrunātu Latvijas sievietes.

Vairāk informācijas par kampaņu  šeit

 

Nodibināta Ginekoonkoloģisko pacientu un tuvinieku atbalsta biedrība ‘’Gino’’ 

Biedrība izveidota, apvienojoties ginekoloģisko audzēju pacientēm, viņu tuviniekiem, draugiem un atbalstītājiem, ārstniecības personām u.c. ginekoloģisko audzēju pacientu aprūpē, ārstēšanā un rehabilitācijā iesaistītajiem speciālistiem. 
Biedrības mērķis - ginekoloģisko audzēju atklāšanas, ārstēšanas un novērošanas procesu aktualizēšana Latvijas sabiedrībā. Izglītot pacientes un tuviniekus par vēža psiholoģiskajiem, medicīniskajiem un dzīvesveida aspektiem, biedrības darbībā iesaistot pacientes ar ginekoloģisko onkoloģisko diagnozi.
Biedrības kontakttālrunis: 26511073

 

Izdota iedzīvotājiem domāta brošūra „Saki vēzim – nē! Praktiski padomi”

Pretvēža gadu iesākot, klajā nākusi iedzīvotājiem domāta izglītojoši informatīva brošūra „Saki vēzim – nē!” Brošūras pirmajā daļā apkopoti onkoloģes-ķīmijterapeites, Dr.habil.med. Daces Baltiņas padomi un ieteikumi „Kā nenokavēt vēža diagnozi”. Savukārt brošūras otrajā daļā lasāmi dietoloģes, Dr.med.Lailas Meijas padomi „Uzturs aizsardzībai pret vēzi”. Brošūra ir praktisks ceļvedis ikvienam iedzīvotājam, kurš vēlas sevi pasargāt no vēža, gan ievērojot veselīgu uzturu, gan rūpīgi sekojot līdzi savam veselības stāvoklim. Tajā vienkāršā un saprotamā valodā izstāstīts, kas ir vēzis, kā atpazīt tā simptomus un kā rīkoties gadījumos, kad ir aizdomas par onkoloģisku slimību. Brošūra izdota sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un Roche Latvija SIA.

Brošūras elektronisko versiju iespējams aplūkot un lejupielādēt šeit

 

29. janvārī tiek atklāts Onkoloģiskās modrības gads

2015.gadā 29.janvārī  preses konferencē atklāts Onkoloģiskās modrības gads, kura laikā īpaša uzmanība tiks veltīta onkoloģijas jautājumiem.

Kaut arī pēdējo gadu dati uzrāda onkoloģisko pacientu dzīvildzes pagarināšanos, tādējādi apliecinot pakāpenisku situācijas uzlabošanos, onkoloģiskās saslimšanas joprojām ir otrs izplatītākais nāves cēlonis Latvijā.

Preses konferencē mediju pārstāvji tika iepazīstināti ar Onkoloģiskās modrības gadā plānotajiem pasākumiem onkoloģiskās saslimstības jautājumu risināšanai (profilaksei, sabiedrības izglītošanai, diagnostikai u.c.), kā arī jaunākajiem organizētā vēža skrīninga aptveres rādītājiem. Pasākuma ietvaros mediju pārstāvjiem tika prezentēta arī Veselības ministrijas galvenās speciālistes onkoloģijā - onkoloģes-ķīmijterapeites D. Baltiņas un dietoloģes L. Meijas brošūra „Saki vēzim nē!”.

 

Leikēmijas un limfomas dienā prasa mazināt birokrātiju un nodrošināt ārstēšanu visiem pacientiem 

Informācija medijiem 29.09.2014

    Leikēmijas un limfomas dienā pacienti prasa samazināt birokrātisko procedūru ilgumu, nodrošinot ātrāku ārstu nozīmētās  terapijas uzsākšanu, un Kompensējamo zāļu sarakstā paplašināt      medikamentu indikāciju  skaitu, iekļaujot jaunas      diagnozes.

    Lasīt vairāk

 

 

 

 

 

Signe Plāte: Katastrofa, kuras dēļ zaudējam dzīvības

Signe Plāte, Latvijas Onkoloģijas centrs

Raksts publicēts portālā "Delfi" 2014.gadā 05. septembrī 

Latvijas vadošie onkologi aicinājuši valdību sākt aktīvi gatavoties Veselības ministrijas iecerētajam 2015. - Pretvēža gadam. Pilnībā piekrītot, ka ir jāpadara pieejamāka diagnostika un jāuzlabo skrīninga programmas labākai agrīnai vēža atklāšanai, manuprāt, vienlaikus ir neatliekami jāuzlabo Latvijas vēža pacientu nodrošinājums ar mūsdienīgiem medikamentiem. Jo Latvijā medikamentozās terapijas iespējas un kvalitāte vēža slimniekiem jau gadiem ilgi ir nemainīgi slikta un to īsi var raksturot vienā vārdā – katastrofa.

Lasīt vairāk


4.aprīlī tiek uzsākta kampaņa „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” 2014

Ik gadu pavasarī aicinām sievietes nebaidīties un veikt krūts pārbaudi, jo tieši savlaicīga krūts vēža atklāšana var būt izšķiroša visai tālākai dzīvei. Ja slimība tiek konstatēta agrīnā stadijā, tad savlaicīgas un kvalitatīvas ārstēšanas rezultātā ir iespējams izārstēties no krūts vēža.

Mūsu spēkos nav saskaitīt, cik sieviešu un viņu tuvinieku sadzirdēja iepriekšējo gadu aicinājuma, spēka un uzmundrinājuma vārdus, bet vienu gan zinām: katra sieviete, kura laikus aizgāja pie ārsta ir drosmīga, atbildīga, un galvenais, zinoša par savu krūts veselību. 

Šogad īstenojam kampaņu „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”, lai uzrunātu sievietes vecumā no 50 – 69 gadiem.  Ik gadu gandrīz 200 000 sieviešu šajā vecumā saņem valsts nosūtītu uzaicinājuma vēstuli veikt krūšu izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi bez maksas. Realitātē tikai ~ 38% sieviešu veic mamogrāfiju. Tas ir kritiski maz, ņemot vērā, ka paaugstināts krūts vēža saslimšanas risks ir tieši sievietēm vecumā no 50 – 69 gadiem. 

Aicinām ikvienu līdzcilvēku – meitas, draudzenes, māsas, arī dēlus un vīrus atbalstīt, iedrošināt, pavaicāt, aizvest uz mamogrāfiju sev svarīgo cilvēku. Pavaicā, vai tava mamma saņēma vēstuli, pavaicā, vai viņa ir veikusi mamogrāfiju. Pasaki, ta tev viņa ir svarīga un tev rūp viņas veselība!

Plašāk par kampaņas „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” 2014.gada aktivitātēm lasiet šeit.
 

Vairas Vīķes - Freibergas uzruna Latvijas sievietēm


Krūts veselības mēnesī Latvijas Pasts prezentē  Krūts vēža agrīnai diagnosticēšanai veltīto pastmarku

Oktobris pasaulē tradicionāli tiek atzīmēts kā krūts vēža apzināšanās mēnesis, tādēļ arī Latvijas Pasts kā sociāli atbildīgs uzņēmums izdevis īpašu pastmarku ar mērķi pievērst uzmanību sievietes veselībai. Uz pastmarkas Krūts vēža diagnosticēšana attēlota rozā lentīte, kas liecina par izpratni, atbalstu un solidaritāti ar krūts vēža skartajiem cilvēkiem un kā šāds simbols radusies 20.gs. 90.gadu sākumā ASV. Pastmarkas dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, un tās tirāža ir 1 500 000 eksemplāru. Pastmarkas nominālvērtība ir Ls 0,04 un € 0,06. 

Krūts vēža diagnosticēšanai veltīta pastmarka, speciālā aploksne ``Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu`` ar pirmās dienas zīmogu


Krūts vēža diagnosticēšana pastmarka, pirmās dienas zīmogs un speciālā aploksne ‘’Pārbaudi krūti, lai dzīvotu!’’

 

Krūts veselības diena "Lai dzīvotu!" un gājiens "Ejam kopā, lai dzīvotu!", kas notika 25.maijā, ir noslēgusies. Neskatoties uz vējaino un lietaino laiku, gājienā pulcējās vairāk kā 200 dalībnieku, kuriem būt kopā bija patiesi svarīgi!

 

Lasīt vairāk

 


 


Tiek uzsākta kampaņa „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”

Ik gadu aicinām sievietes nebaidīties un veikt krūts pārbaudi, jo tieši savlaicīga krūts vēža atklāšana var būt izšķiroša visai tālākai dzīvei. Ja slimība tiek konstatēta agrīnā stadijā, tad savlaicīgas un kvalitatīvas ārstēšanas rezultātā ir iespējams izārstēties no krūts vēža.

Mūsu spēkos nav saskaitīt, cik sieviešu un viņu tuvinieku sadzirdēja iepriekšējo gadu aicinājuma, spēka un uzmundrinājuma vārdus, bet vienu gan zinām: katra sieviete, kura laikus aizgāja pie ārsta ir drosmīga, atbildīga, un galvenais, zinoša par savu krūts veselību. 

Šogad īstenojam kampaņu „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”, lai uzrunātu sievietes vecumā no 50 – 69 gadiem.  Ik gadu gandrīz 200 000 sieviešu šajā vecumā saņem valsts nosūtītu uzaicinājuma vēstuli veikt krūšu izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi bez maksas. Realitātē tikai ~ 30% sieviešu veic mamogrāfiju. Tas ir kritiski maz, ņemot vērā, ka paaugstināts krūts vēža saslimšanas risks ir tieši sievietēm vecumā no 50 – 69 gadiem. 

Aicinām ikvienu līdzcilvēku – meitas, draudzenes, māsas, arī dēlus un vīrus atbalstīt, iedrošināt, pavaicāt, aizvest uz mamogrāfiju sev svarīgo cilvēku. Pavaicā, vai tava mamma saņēma vēstuli, pavaicā, vai viņa ir veikusi mamogrāfiju. Pasaki, ta tev viņa ir svarīga un tev rūp viņas veselība!

Plašāk par kampaņas „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” 2013.gada aktivitātēm lasiet šeit.

 

 

KRŪTS VĒŽA PROFILAKSE: KO VARAM PAŠAS
Ilze ZONNE, žurnāls MĀJA
 
„Katra sieviete var pati palīdzēt sev nesaslimt ar krūts vēzi,” saka Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītāja, medicīnas zinātņu doktore Gunta Purklane. „Bieži sievietes iedomājas, ka būs pasargātas, izdzerot tabletīti vai veicot kādu procedūru. Tā tas nav. Pirmajā vietā noteikti liekamas pašas sievietes rūpes par veselīgu dzīvesveidu, jo īpaši – par pareizu uzturu un fiziskām aktivitātēm. Konstatēts, ka tā varētu novērst aptuveni trešo daļu ļaundabīgo audzēju. Tas attiecas ne tikai uz krūts vēzi, bet arī uz citiem vēža veidiem. Savukārt mamogrāfijas skrīnings domāts, lai gadījumā, ja krūts vēzis tomēr izveidojies, to varētu laikus diagnosticēt un sākt ārstēt.”

Lasīt vairāk

 


 

Jaunas iespējas vēža ārstēšanā
 

Vēža savlaicīgai atklāšanai ieteicamās pārbaudes
Vēža savlaicīgai atklāšanai ieteicamās pārbaudes

Onkoloģiskās modrības karte
Onkoloģiskās modrības karte

Saki vēzim - Nē!Saki vēzim - Nē!

Melanoma. Jautājumi un atbildesMelanoma. Jautājumi un atbildes

Krūšu pašpārbaude
Krūšu pārbaude

Praktiskais padomnieksPrakstiskais padomnieks onkoloģiskiem pacientiem un tuviniekiem

Bioloģiskie medikamenti – kas ir kasKlajā nācis informatīvs buklets "Bioloģiskie medikamenti – kas ir kas?"

Ar Biofarmaceitisko zāļu ražotāju asociācijas Latvijā (BRAL) un Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu (SIFFA) atbalstu un EuropaBio atļauju klajā nācis informatīvs buklets “Bioloģiskie medikamenti – kas ir kas?” Buklets ir domāts intersentiem, kuri vēlas vairāk uzzināt par bioloģiskiem medikamentiem, to sarežģītību un specifiku. Bukletā apskatīts biolīdzinieku jautājums, kā arī citi ar biofarmāciju saistīti svarīgi jautājumi. Bukleta elektronisko versiju iespējams aplūkot un lejupielādēt šeit.

Avīze "Lai dzīvotu!"
Avīze Lai dzīvotu

Avīze "Lai dzīvotu!" 2015
Avīze Lai dzīvotu 2015

Esi vesels, apsteidz zarnu vēziEsi vesels, apsteidz zarnu vēzi"

"Mīti un realitāte par zarnu vēzi"

Rīga Vidzeme Zemgale Latgale Kurzeme